Блог

Тагрісо – клінічні дослідження демонструють високу ефективність

Тагрісо – клінічні дослідження демонструють високу ефективність

Протипухлинний препарат Тагріссо, з діючою речовиною Осімертініб, можна сміливо назвати найкращим засобом для лікування раку легень із мутацією в гені EGFR. Порівняно з терапією іншими таргетними інгібіторами тирозинкінази препарат показує необхідний результат. Навіть незважаючи на те, що ціна Тагріссо досить висока, препарат має високий попит по всьому світу.

Особливість Тагріссо (Осимертініб) у тому, що він значно збільшує час пацієнтам із метастазами ЦНС до періоду прогресування захворювання. А виживання пацієнта без прогресування захворювання становить близько 90%. Так, не 100%, але в інших протипухлинних препаратів показник значно нижчий (до 65%).

Тагрісо – клінічні дослідження демонструють високу ефективність

Протипухлинні препарати першого покоління були націлені зниження швидкості мутації в гені рецептора EGFR. І використовувалися суто для лікування хворих з недрібноклітинним раком легені (НМРЛ). Тільки всі таргетні препарати не контролювали резистентність пухлинних клітин. Що призводило до вторинної мутації Т790М у гені EGFR. Причому мутація відбувалася через 8-10 місяців після закінчення курсу лікування.

Завдяки прориву у дослідженні молекулярних механізмів онкогенезу з’явився препарат Тагріссо (Осимертініб). Його особливість зв’язування та інгібування активності тирозинкінази. Препарат працює з появою пухлинного клону з вторинною мутацією резистентності. Діюча речовина Осімертініб блокує тирозинкіназу рецептора EGF. Причому за двома напрямками:

• Якщо є мутації, що активують (del19 або L858R).

• При мутації Т790М у гені EGFR.

Відповідно перед призначенням протипухлинного препарату Тагріссо треба виявити тип мутації. Добре, що медицина 21 століття вже дозволяє це зробити шляхом проведення молекулярних аналізів. Плюс, лікар підбирає методику лікування, ґрунтуючись на інгібіторах імунних контрольних точок. Так званих біомаркерів. Не виключено призначення імунотерапії як додаткових опцій.

Висновки дослідних центрів США та Ізраїлю за препаратом Тагріссо

Як показує практика, локалізація метастазів раку легені – це мозок. На його частку припадає 41%. Що вважається несприятливим прогностичним чинником. Тому що безпосередньо торкається центральної нервової системи людського організму. Застосування препарату Тагріссо (Осимертініб) дозволяє значно знизити розвиток метастазів у ЦНС. До того ж застосування протипухлинного препарату знижує ризик рецидиву та смертності серед пацієнтів.

Тагрісо – це єдиний протипухлинний препарат, який визнаний міністерствами охорони здоров’я на всіх континентах. У більшості країн він зареєстрований як засіб ад’ювантної терапії пацієнтів з НМРЛ із мутацією гена EGFR після повної резекції. За зручністю прийому також є свої висновки. Таблетки приймаються один раз на день, можуть розчинятися у воді та інших рідинах.