Блог

Протипухлинний препарат Алімта – клінічні дослідження

Протипухлинний препарат Алімта – клінічні дослідження

Препарат Алімату, з діючою речовиною Пеметрексед, набув широкого поширення в усьому світі. Його активно використовують для лікування недрібноклітинного раку легені, в умовах другої лінії. Це один з небагатьох препаратів, який знаходиться на ринку понад два десятки років і має попит. Клінічні дослідження цього протипухлинного засобу щорічно проводяться різними науковими центрами. Мета – виявити найбільш ефективні методики та прорахувати правильно дозування для людей з різним ступенем захворювання на НМЛР.

Проблема в лікуванні пацієнтів, які мають злоякісні пухлини, у неоднаковому стані організму після проведення хіміотерапії першої лінії. Як правило, всі дослідження препарату Алімат проводяться за фазою II. І частота відповіді у пацієнтів, що піддаються оцінці, з низькими прогностичними ознаками коливається в межах 10%. Незважаючи на дослідження, що продовжуються роками, препарат з діючою речовиною Пеметрексед показує, все-таки, високу ефективність в лікуванні НМЛР.

Протипухлинний препарат Алімта – клінічні дослідження

Однокомпонентний пеметрексед при НМРЛ на терапії першої лінії при дослідженні фази II монотерапії продемонстрував високий показник виживання. У дослідженні брали участь пацієнти чоловічої та жіночої статі старше 18 років з Азії. Усі пацієнти з поширеним НМРЛ. Початкова доза препарату Алимата становила 600 мг/м2, але знижувалася надалі до 500 мг/м2 через ранню токсичність. У 50% пацієнтів, які мають стадію IIIB та у 8% пацієнтів зі стадією IV, досягнуто часткової відповіді на лікування. Виживання склало 9.6 місяця. А час прогресу – 3.8 місяці.

Дослідження препарату Алімату в Південній Африці та Австралії, з тими ж умовами дозування, дали інший результат. Відповідь на лікування, за загальним рівнем, склала 16%. Медіана виживання – 8.4 місяці, а час до прогресування захворювання – 5.6 місяців. В обох випадках застосування препарату ALIMTA не супроводжувалося прийомом вітамінних добавок. Частота нейтропенії (аномально низької концентрації нейтрофілів) 3-го та 4-го ступеня становила 20%.

Терапія II лінії (фаза II) супроводжувалася початковим дозуванням препарату 500 мг/м2. Надалі дозування знижувалася відповідно до класифікації пацієнта. Показником зниження були вид і результат хіміотерапії. Наприклад, утримували чи не містили платину. Дослідження показало відносно добрий результат – річне виживання 25%. Час прогресування – 2.3 місяці (з платиною) та 4 місяці (без платини).

Результат досліджень – препарат Алімат активний у ролі другої лінії у пацієнтів з недрібноклітинним раком легкого неплоскоклітинного типу, які не отримували раніше хіміотерапію платиною. Або у пацієнтів з прогресуванням захворювання протягом 3-х місяців після хіміотерапії першої лінії.

Також, препарат Алимата показав ефективність у лікуванні злоякісної мезотеліоми плеври. Тривалість життя збільшується в середньому на 12.1 місяця.