Блог

Фазлодекс 250 мг (фулвестран) – дослідження препарату

Фазлодекс 250 мг (фулвестран) - дослідження препарату

Протипухлинний препарат Фазлодекс 250 мг (фулвестран) вважається відмінним рішенням у ролі першої лінії гормональної терапії для хворих на метастатичний рак молочної залози в постменопаузі. Діюча речовина фулвестран наочно продемонструвала ефективність лікування. Про що свідчать численні дослідження, проведені всіх континентах.

Фазлодекс 250 мг (фулвестран) – дослідження препарату

До 2007 року в лікуванні раку молочної залози (РМЗ) активно використовувався тамоксифен. А подекуди, досі ще використовується. Але з появою фулвестрану ситуація значно змінилася. Маючи інший механізм дії, антиестроген показав перспективність лікування з кращими результатами. Особливо в тих випадках, коли у пацієнта спостерігається резистентність пухлини до тамоксифену та його аналогів – селективних інгібіторів ароматази.

Найбільш значущим для діючої речовини фулвестрану вважається дослідження FIRST. Проводилося воно для пацієнтів із метастатичним раком молочної залози у менопаузі. Особливість саме цього дослідження у віковій категорії громадян. Усі пацієнти були похилого віку – понад 55 років. Що вважається ефективнішим. Тому що в цьому віці можна чітко відстежити продуктивність нарівні з побічними ефектами.

Результати дослідження препарату Фазлодекс 250 мг (фулвестран)

Пацієнти були поділені на кілька груп. Тестування препарату торкалося проведення ад’ювантної гормонотерапії. Крім монотерапії використовувалося комбіноване рішення (наприклад, анастрозол). Основними показниками ефективності були:

• Час до прогресування захворювання.

• Токсичність.

• Частота об’єктивної відповіді.

Автори дослідження FIRST надали такі результати:

• Медіана тривалості життя із препаратом фулвестран – 54.1 місяця.

• Токсичність порівняно з аналогічними ліками знижена на 30%.

• Частота об’єктивної відповіді – 31,1%.

Найбільшої ефективності вдалося досягти при схемі прийому фулвестранту в дозі 500 мг в/м 1, 14 та 28 днів лікування, а потім 1 раз на місяць.

Проте результати дослідження FIRST нерідко критикують інших учених. Справа в тому, що для проведення тестування препарату Фазлодекс 250 мг (фулвестран) було задіяно невелику вибірку. Зокрема, дослідження проводилися з групою людей, середній вік яких 67 років. Причому:

• 18% пацієнтів мали експресію HER2.

• У 25% було проведення ад’ювантної гормонотерапії.

• У 26% була проведена хіміотерапія.

Для людей похилого віку, які мають онкологічні захворювання, такі види лікування вважаються нормою. Тому препарат Фазлодекс 250 мг (діюча речовина фулвестран) буде досить ефективним при метастатичному раку молочної залози у постменопаузі.

Не можна сказати, що пацієнтам інших вікових груп слід з обережністю ставитися до цього препарату. За фактом, існує безліч аналогічних, але менш відомих досліджень із пацієнтами розширеної вікової групи. Наприклад, роботи національного онкологічного інституту США (National Cancer Institute – NCI) або дослідження ATLAS наочно демонструють ефективність фулвестрану по відношенню до тамоксифену.