Блог

Препарат Офев (нінтеданіб) – клінічні дослідження

Препарат Офев (нінтеданіб) – клінічні дослідження

Досить цікава історія у лікарського препарату Офев з діючою речовиною – нінтеданіб. Це єдиний інгібітор тирозинкінази, який був створений за жорсткими вимогами американської організації FDA у найкоротші терміни у 2014 році. До цього моменту лікування пацієнтів з ідіопатичним легеневим фіброзом виконувалось застосуванням імунодепресантів. А ще активно використовувалися глюкокортикостероїди. Організація з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів у США (FDA), до 2014 року, не видавала сертифікатів на жодний лікарський препарат для лікування ІЛФ. Оскільки всі вони мали високої ефективності у лікуванні.

Препарат Офев (Ofev) – клінічні дослідження

Інтервенційне (клінічне випробування) препарату Офев проводилось у кількох країнах. Загалом у дослідженнях взяли участь близько 2500 пацієнтів. Основне завдання, яке ставилося задля досягнення позитивних результатів – уповільнення прогресування ідіопатичного легеневого фіброзу. Причому, з мінімальним ступенем впливу препарату на організм людини, викликаного побічними ефектами.

Особливою умовою FDA було проведення додаткових тестів після лікування. Йшлося про збереження функції легень пацієнта через 1 рік. Реалізовувалася умова порівняння функції легень за поточним станом і на початок досліджень. Клінічні випробування проводилися кілька етапів і мали особливі умови:

• Усі пацієнти, жіночої та чоловічої статі, були у віці 40 років і старше.

• Курс лікування становив 52 тижні.

• У всіх дослідженнях могли брати участь пацієнти, у яких ідіопатичний фіброз легеневий був діагностований протягом не більше 5 років.

• У всіх пацієнтів форсована життєва ємність легень має становити понад 50% від прогнозованого значення.

• Дифузійна здатність легень по монооксиду вуглецю (з урахуванням гемоглобіну) – 30-79% від прогнозованого значення.

Результати клінічних досліджень препарату Офев (Ofev)

Назвати препарат Офев, з діючою речовиною нінтеданіб, є високоефективним складно. Але, порівняно з іншими ліками, Ofev більш ефективно уповільнює швидкість зниження функції легень у пацієнтів, які мають ІЛФ. Дослідження показали, що зниження функції легень на 68% менше, ніж у людей, які приймали інші лікарські засоби.

Вторинні аналізи через рік після прийому препарату Офев продемонстрували, що у 30% пацієнтів зберігається функція легень, після прийому препарату. Також було встановлено, що 80% пацієнтів, які пройшли курс лікування Ofev, знижують ризик гострого загострення хвороби.

До ефективності препарату можна додати менший перелік побічних ефектів. Що вважається важливим фактором для людей, які, крім ІЛФ, мають захворювання інших життєво важливих органів. Та й більшість побічних ефектів, на курсі Офев, належать до керованих. Як правило, зниження дозу препарату відразу ж усуває проблеми.