Блог

Енбрел 50 мг (етанерцепт) – дослідження препарату

Енбрел 50 мг (етанерцепт) – дослідження препарату

Енбрел 50 мг (діюча речовина: етанерцепт) активно використовується для лікування ревматоїдного артриту (РА). Протипухлинний препарат показав високу ефективність у блокуванні фактора некрозу пухлини (ФНП). За рахунок зниження ФНП, енбрел допомагає організму у боротьбі з інфекцією.

Енбрел 50 мг (етанерцепт) – дослідження препарату

Найбільш значущим щодо ефективності та переносимості етанерцепту у хворих на РА вважається 10-річне дослідження, проведене європейськими та північноамериканськими вченими. У 2008 році до тестування препарату було сумарно залучено 10 000 пацієнтів. Для тестування препарату було створено кілька груп, які одержували різні способи лікування. Найбільш значущими вважаються дослідження вчених та співавторів: N. Feltelius, P. Emery, A. Singh, H. Nab, W. Kievit, J. Fresko, S. Seong, Т. Bongartz та G. Mat.

Під час лікування РА, майже переважають у всіх групах, було виявлено закономірність. Препарат етанерцепт демонструє більш високу ефективність у поєднанні з метотрексатом (МТ). Найчастіше з метою економії фінансів лікарі рекомендують своїм пацієнтам сульфасалазин. Доведено, що він менш ефективний порівняно з препаратом Енбрел 50 мг (етанерцепт). І немає необхідності в комбінації цих препаратів, оскільки монотерапія етанерцептом дає той самий результат.

Результати досліджень протипухлинного препарату Енбрел 50 мг

Базова схема приймання етанерцепту – 25 мг 2 рази на тиждень або 50 мг 1 раз на тиждень підшкірно. Збільшення дозування (50 мг двічі на тиждень) не дає видимого покращення результатів лікування. Клінічні дослідження показали, що видимі результати у хворих на РА спостерігаються вже на 2-3 тижні. У цих групах лікування препаратом етанерцептом обмежувалося 12-тижневим курсом. В інших групах лікування продовжувалося до 24 тижнів.

При тривалості досліджень протягом 10 років вдалося досягти більш реалістичної картини за результатами:

• Явне покращення здоров’я пацієнтів спостерігалося у 39% людей.

• Помірне лікування досягло 47% пацієнтів.

• І лише у 14% покращення не зафіксовано.

Тобто загальна ефективність препарату Енбрел 50 мг (етанерцепт) становить 86%. Незважаючи на цей показник, за весь час проведених досліджень, було зафіксовано 63 випадки зі смертельними наслідками. Препарат етанерцепт відмінно показав себе в лікуванні псоріазу та псоріатичного артриту. Хороший результат у пацієнтів із синдромом Стілла.

На окрему увагу заслуговують наукові роботи S. Seong та співавторів. Вчені вивчали ризик захворювання на туберкульоз хворих з ревматоїдним артритом. Проблема в тому, що багато протипухлинних препаратів здатні стимулювати виникнення аутоімунних синдромів та розвиток туберкульозу. У результаті було отримано такі результати:

• Лікування інфліксімабом – 1.5% хворих із розвитком туберкульозу.

• Препарат адалімумаб дав 2,3% хворих на туберкульоз.

• У етанерцепту всього 0.3%.

У поодиноких випадках заявлено про виникнення гострого та підгострого вовчаку та міастенії, при використанні препарату етанерцепт. У роботах вченої групи O’Dell JR, Petersen K., Leff R. згадується про розвиток онкологічних захворювань. У всіх випадках, препарат був скасований. Однак повних результатів, з цих проблем, повністю відсутні у відкритому доступі.