Блог

Гіотриф (Афатініб) 30 таблеток – дослідження препарату

Гіотриф (Афатініб) 30 таблеток - дослідження препарату

Протипухлинний препарат Гіотриф (Афатініб) вважається одним із кращих засобів для хворих на рак легені з мутацією (del19) EGFR. Його особливість у пероральному прийомі. Зручно для хворих, які не переносять ін’єкційне введення препарату. Численні дослідження підтверджують ефективність діючої речовини Афатініб. Порівняно з хіміотерапією препарат забезпечує більше року додаткової виживання.

Гіотриф (Афатініб) 30 таблеток – дослідження препарату

Найповніші результати аналізів представила компанія Boehringer Ingelheim. Дані високо оцінені на конгресі American Society of Clinical Oncology – ASCO. Справа в тому, що вчені повністю дали відповіді на лікування найбільш поширеного виду мутації del19 EGFR (делеція в екзоні 19 рецептора епідермального фактора росту).

У дослідженні були задіяні пацієнти з НМЛР європейської та азійської популяції. Що не тільки розширює вибірку, а й може продемонструвати відсутність вибіркової дії препарату Гіотриф.

Ще один момент, якому чомусь не приділяють увагу багато дослідних центрів – пацієнти були поділені на групи:

  • Затяті курці.
  • Кинули курити.
  • Припинили курити до дослідження.

Подібний поділ дозволив відстежити ситуацію в анамнезі куріння та зробити більш розгорнуті висновки. Основним результатом, яким можна підбити підсумок досліджень – це покращення медіани виживання пацієнтів.

Щоб отримати більш розгорнуті результати, при порівнянні Афатинібу з хіміотерапією, було використано 2 напрямки:

  • LUX-Lung 3. Афатініб порівнювали з комбінацією «пеметрексед-цисплатин».
  • LUX-Lung 6. Афатініб протистояв комбінації «гемцитабін-цисплатин».

Протипухлинний препарат Гіотриф (Афатініб) – результати досліджень

Протягом 10-річного дослідження було досягнуто певного успіху в лікуванні НМЛР драйверних мутацій 17-19 типу як 1 лінія терапії. І що цікаво, коригування дози афатинібу не впливає на терапевтичну ефективність. Про це детально викладено у тематичному журналі “Annals of Oncology”. Принагідно було виявлено:

  • Перенесення афатинібу, порівняно з хіміотерапією (цисплатин і гемцитабін) значно краще у пацієнтів азіатської популяції, ніж у європейської.
  • Вибірково препарат ефективний з різнорідними мутаціями (Т790М, вставки в 20 екзоні, S768I, G719X, L861Q). Цей фактор буде цікавий людям, яким з якихось причин не підходять інші протипухлинні препарати.
  • Лікування хворих на афатиніб, з класичною мутацією Leu858Arg, не дасть очікуваного результату. Для цієї групи хворих краще використовувати хіміотерапію на першій лінії, та інгібітори тирозинкінази – на другій.

Результати досліджень LUX-Lung 3 та 6

LUX-Lung 3 LUX-Lung 6
Хіміотерапія Афатініб Хіміотерапія Афатініб
Частота об’єктивного ефекту (%) 23 56 23 67
Медіана часу до прогресування (міс.) 6,9 11,1 5,6 11,1
Медіана тривалості життя (міс.) 28,2 28,2 23,5 23,1
Медіана тривалості життя з мутацією del19 21,1 33,3 18,4 31,4
Медіана тривалості життя з мутацією Ltu858Arg 40,3 27,6 24,3 19,6

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *