Блог

Противірусний препарат Вієкіракс – клінічні дослідження

Противірусний препарат Вієкіракс – клінічні дослідження

Противірусний препарат Вієкіракс – клінічні дослідження

Гепатит С – це складне вірусне захворювання, яке має безліч генотипів і поширюється різні групи пацієнтів. Проблема лікування загострюється тим, що вірус швидко мутує та розмножується. У зв’язку з чим потрібна наявність лікарського препарату, здатного очищати кров, зупиняти мутації та блокувати розмноження вірусу гепатиту С.

Противірусний препарат Вієкіракс завдяки клінічним випробуванням пройшов сертифікацію в Європі, Азії та Америці. Це один із найкращих лікарських засобів, який підходить для лікування дорослих пацієнтів з хронічним гепатитом С. Особливість препарату в тому, що він підходить для людей з цирозом печінки або перенесли трансплантацію печінки. Може використовуватись як самостійно, так і в комбінації з іншими противірусними препаратами.

Вієкіракс (Viekirax) – клінічні дослідження

У клінічній програмі, з вивчення впливу препарату Viekirax та лікування вірусу гепатиту С, взяло участь 2300 пацієнтів із 25 країн світу. Програма включала 6 клінічних випробувань. У групах були пацієнти, які приймали Вієкіракс (з діючими речовинами омбітасвір, паритапревір та ритонавір) та плацебо. Кожна група отримувала кодову назву, наприклад Sapphire, Pearl, Turquoise, Coral і т.п.

Назва групи визначала тип мутації вірусу та стан пацієнта:

· Sapphire-I і Sapphire-II включали пацієнтів з хронічним генотипом 1 вірусу гепатиту без цирозу печінки. У групі були люди, які брали плацебо.

· Pearl II та Pearl III – це групи пацієнтів з комбінованим лікуванням гепатиту С. Крім Вієкіракса, частина пацієнтів приймали рибавірин.

· Turquoise II – це дослідження групи пацієнтів, які мають цироз печінки GT1. Учасники були поділені на кілька підгруп. Складалися вони з людей, які отримували та не отримували лікування гепатиту раніше.

· Coral-I – це пацієнти, які пройшли трансплантацію печінки та мають рецидивну інфекцію HCV GT1.

Незважаючи на групу та спосіб лікування, клінічні дослідження показали гідні результати. Рівень стійкого вірусологічного відповіді (УВО12) всім пацієнтів (крім тих, хто приймав плацебо) становив 96-97%. Причому показник ефективності відзначено на 12 тижні курсу лікування.

Звичайно ж, були винятки для частини пацієнтів з цирозом печінки та трансплантації. Люди з рецидивом після 12-тижневого курсу проходили додаткове лікування гепатиту С. У групах з 24-тижневим курсом УВО12 вдалося досягти 92% пацієнтів.

Чому Вієкіракс дозволено в Європі та США

Європейські та американські агентства з лікарських препаратів відзначають, що Вієкіракс ефективний в елімінації вірусу гепатиту С генотипів 1a, 1b і 4. У поєднанні з іншими противірусними засобами, діючі речовини омбітасвір, паритапревір та ритонавір демонструють високий рівень лікування навіть Вієкіракс гарантовано очищає кров від вірусу гепатиту С, блокує мутації та розмноження. Відсоток пацієнтів із рецидивом значно нижчий, ніж у інших противірусних препаратів.

Враховуючи всі ризики, наприклад підвищення активності печінкових ферментів, побічні ефекти препарату Вієкіракс переносяться добре. Тобто переваги препарату перевершують ризики через побічні ефекти. Грунтуючись на цьому, агентства з лікарських засобів США та ЄС схвалили препарат Viekirax на своїх ринках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *