Блог

Противірусний препарат Мавірет – клінічні дослідження

Противірусний препарат Мавірет – клінічні дослідження

Серед усіх противірусних препаратів для системного застосування Мавірет вважається найбільш ефективним. Його призначають для лікування хронічного гепатиту С (ВГС) дорослим та дітям (віком від 3х років). І все завдяки десяткам клінічних досліджень, проведених у різних країнах світу.

Противірусний препарат Мавірет підходить для лікування 6 генотипів з безліччю підтипів. Тобто в дослідженнях брали участь тисячі людей з усіма відомими генотипами та підтипами. Уявіть масштаби. Результат проведених досліджень став відкриттям багатьох фармацевтичних компаній. Адже пацієнти спостерігалися медиками та вченими на всьому курсі лікування. Завдяки проміжним результатам аналізів, вдалося досягти великих успіхів у ефективності роботи противірусних препаратів.

Мавірет – найцікавіші клінічні дослідження

Найкращим клінічним дослідженням противірусного препарату Мавірет (глекапревір 100 мг/пібрентасвір 40 мг) вважається корейське. Де участь у дослідженнях взяло 3665 осіб. Незважаючи на отримані результати ефективності лікування, смертність склала 0%. На дослідження було витрачено 4 роки (з 2018 до 2022). У дослідженнях брали участь діти та дорослі з генотипами гепатиту С 1-6. Лікування проводилося з різними періодами:

· 8 тижнів.

· 12 тижнів.

· 16 тижнів.

· 28 тижнів (для учасників з рецидивом після лікування).

· 30 тижнів (для учасників з вірусологічною невдачею на курсі лікування).

Для дослідження було створено багато груп, які мали різні маркери. За віком, статтю та методом вибірки. У дослідженні не брали участь здорові добровольці. Було кілька груп, яким замість препарату Мавірет призначали плацебо.

Результат клінічних досліджень показав, що Мавірет, з діючими речовинами глекапревір та пібрентасвір, ефективно очищає кров від усіх 6 генотипів вірусу гепапіту С:

· В основному дослідженні, де брали участь 2300 осіб з генотипом 1 (найпоширеніший без цирозу печінки) негативний результат на вірус у 99% пацієнтів. І це на 8-му тижні лікування.

· З генотипом 1 та цирозом печінки, на 12-тижневому курсі, ефективності досягли 97% пацієнтів.

· Пацієнти з генотипом 2, 4, 5 та 6 досягли результативності у 95% на 8 та 12 тижнях.

· Лікування гепатиту С з генотипом 3 дало ефективність 90%.

Тут важливо відзначити, що під негативним результатом тесту мається на увазі повне очищення крові від вірусу.

Лікування гепатиту С у дітей – результати дослідження Мавірет

Що стосується дітей, то в дослідженнях брали участь пацієнти віком від 3 до 18 років, які не мають цирозу печінки. Лікування здійснювалося за двома напрямками – діти віком 3-11 років та 12-18 років. Курси лікування для обох груп – 8, 12 та 16 тижнів. Особлива увага була приділена процесу засвоєння, видозміни та виведення лікарського препарату з організму.

Ефективність лікування гепатиту С у дітей із генотипами 1-4 показала результативність 98%. Дитячі дослідження з генотипами 5 та 6 не проводилися. Але у своїх звітах вчені стверджують, що ефективність препарату Мавірет буде аналогічною показникам у дорослих людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *